Në Indi janë identifikuar 264, 202 raste të reja me COVID-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 315 pacientë kanë humbur jetën.

Situata epidemiologjike në Indi vijon të jetë ende e vështirë, më herët mjekët kanë paralajmëruar se qytetet e mëdha në Indi rrezikohen të përballen me shifra të larta të infektimeve nxitur edhe nga përhapja e Omicron.

Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 485, 350 viktima në Indi, duke u bërë vendi i katërt me numrin më të lartë të humbjes së jetëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: