Shpërthimi i vullkanit La Soufriere në Karaibe, ka shkaktuar shumë dëme.

Kur kanë kaluar tre javë nga shpërthimi i saj, dëmet llogariten të paimagjinueshme, 1/3 e tokave bujqësorë në vend është zhdukur, ndërsa rreth 15% e popullsisë, mbetet ende në izolim në shtëpi nga gjendja e jashtëzakonshme të shpallur nga qeveria.

Autoritetet vlerësuan se ishulli mund të humbasë deri në gjysmën e buxhetit të saj për rikuperimin e dëmeve, pa marrë parasysh këtë edhe dëmin ekonomik të shkaktuar nga pandemia COVID-19.

Për më shumë ju ftojmë të shihni fotot e mëposhtme.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: