VENEZUELE

Nënkryetari i Kuvendit Kombëtar të Venezuelës, Edgar Zambrano është arrestuar nga policia politike ndërsa ishte akoma në bordin e makinës së tij.  Ka qenë vetë lideri i opoziës, i vetëshpallur president i Asamblesë, Juan Guaido, i cili ka bërë të ditur lajmin në Twitter.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

“Me të njëjtin veprim, uzurpuesi kërkon të godasë institucionin e vëtëm demokratik legjitim të votës popullore”-shkruan Guaido.

Lideri i Venezuelës ka shtuar se regjimi i presidentit Nikolas Maduro tenton të dobësojë fuqinë përfaqësuese të gjithë venezuelianëve, por nuk do t’ia arrijë, shkruan më tutje Guaido.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb