VENEZUELE

Qeveria venezueliane e Nicolas Maduro ka tërhequr të paktën 8 tonelata ari nga banka Qendrore e vendit. Lajmi bëhet i ditur nga Reuters, në të dhënat e  publikuara në faqen zyrtare të agjencisë, që citon deputetët e opozitës.

Sipas saj, ari është tërhequr nga furgoni i qeverisë nga 20-22 shkurti, kur nuk kishte roje sigurimi.

“Mendojnë ta shesin ilegalisht jashtë shtetit”, zbulon Reuters.

Ari

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb