Nën patronazhin e qeverive të Serbisë, Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, si pjesë e nismës Open Balkan, ju ftojmë përzemërsisht në panairin e dytë ndërkombëtar të verës, “Wine Vision by Open Balkan”, i cili do të mbahet në Beograd nga data 16 deri më 19 nëntor 2023. Edhe këtë vit, do të kalojmë sërish në rrugët unike me vreshtari të Ballkanit dhe do të mbledhim prodhuesit më të mirë të verës në rajon dhe më gjerë.

Në vitin 2022, “Wine Vision by Open Balkan” tërhoqi mbi 30,000 vizitorë, dashamirës dhe profesionistë të verës, duke ekspozuar më shumë se 350 kantina nga rajoni, promovuar kulturën e pasur të verës dhe vendosur kontakte të vlefshme biznesi.

Në më pak se një vit, “Wine Vision by Open Balkan” është promovuar ndërkombëtarisht në panairet kryesore të verës si ProWein në Düsseldorf dhe VinItaly në Verona. Panairi krijoi gjithashtu një bashkëpunim afatgjatë me revistën Decanter, një markë mediatike globale me shumë ndikim të verës dhe stilit të jetës, duke rritur kështu interesin e blerësve dhe profesionistëve të verës në mbarë botën për industrinë rajonale të verës.

Për panairin 2023, ne kemi përgatitur një program për të forcuar më tej verërat e rajonit në tregun global të verërave. Duke qenë se qëllimi ynë është të nxjerrim në pah sa më shumë kantina të jetë e mundur, panairi i këtij viti do të mirëpresë shumë vizitorë profesionistë, shpërndarës, gazetarë të verërave dhe ekspertë.

Wine Vision By Open Balkan 2023 Promo 5
Wine Vision By Open Balkan 2023 Promo 5

Panairi do të organizohet si një ekspozitë tregtare dhe si një panair konsumi, i ndarë në zona tematike që shfaqin verërat autentike dhe varietetet autoktone të rrushit nga Ballkani Perëndimor dhe verërat kryesore nga rajonet e njohura të prodhimit së verës në mbarë botën. Do të ketë gjithashtu zona të dedikuara për prodhuesit e pajisjeve të verës, ushqimit dhe gastronomisë, ku të pranishmit mund të shijojnë specialitete tradicionale dhe shije gastronomike.

Dita e parë e panairit do të jetë e rezervuar ekskluzivisht për vizitorët profesionistë, me dhoma komode dhe të bollshme të ofruara për takime, prezantime dhe seminare B2B. Ekspozuesit do të përfitojnë nga kushte të veçanta, duke përfshirë çmimet e subvencionuara për hapësirat e ekspozitës. Formati i ekspozitës tregtare të panairit do t’u mundësojë konsumatorëve potencialë blerjen e produkteve të ekspozuara, duke ofruar një mundësi për të zhvilluar kontakte biznesi dhe për të krijuar lidhje të reja.

Stendat në Panairin “Wine Vision” do të përshtaten me nevojat e kantinave, me tavolina për degustim të verës, vitrina për gotat e verës, modelet dekorative të shisheve të verës dhe hapësirë për degustim të verës. Opsionet e stendës përfshijnë të vogla (16 m2), të mesme (32 m2) dhe të mëdha (64 m2).

Wine Vision By Open Balkan 2023 Promo 3
Wine Vision By Open Balkan 2023 Promo 3

Ju ftojmë të shfrytëzoni këtë mundësi për të promovuar verërat tuaja të jashtëzakonshme, për të frymëzuar entuziastët e verërave dhe për të kontribuar në rritjen dhe njohjen e vazhdueshme të industrisë së verërave në Ballkan. Shënoni datat në kalendar dhe përgatituni të jeni pjesë e një udhëtimi të jashtëzakonshëm që do të ndikojë në botën e verës.

Aplikimi si ekspozues ose vizitor profesionist paraqet një mundësi unike për të krijuar njohje, mësuar dhe rritur biznesin tuaj. Afati i fundit për aplikimin e ekspozuesve është 19 qershori dhe afati i konfirmimit të aplikimit është 10 korrik 2023. Për më shumë detaje se si të aplikoni, ju lutemi vizitoni https://www.fair.openbalkan.com/.

Bashkohuni me ne në “Wine Vision by Open Balkan” në Beograd dhe lërini bukurinë e verërave ballkanike të magjepsin botën!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb