Në javën e modës së lartë, për ata që nuk janë përditësuar, programi është një përzierje e emrave kryesorë të firmave së famshme si Chanel dhe Dior së bashku me emra emocionues si Schiaparelli që lënë gjurmë në këtë industri.

Koleksionet e modës së lartë janë të ndryshme nga ato të paraqitura në javët tradicionale të modës pasi çdo pjesë është e punuar me dorë. Tendencat kalimtare nuk ndikojnë në mentalitetin e Haute Couture, e cila mbart vlerat e viteve të kaluara dhe synon të ndërtojë një gardërobë për të gjitha rastet e përshtatura për ditët e sotme. Koncepti i tij është padyshim modern për sa i përket siluetave, ngjyrave dhe materialeve, por gjithashtu duket sikur është projektuar për një botë paralele fantazie.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për të krijuar çdo koleksion nevojiten orë të pafundme pune, ndërsa elementë të tillë si tufat, kristalet dhe teminat janë përbërës që nuk mungojnë kurrë. E gjithë kjo vëmendje ndaj detajeve rezulton natyrshëm në disa momente të pabesueshme të modës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb