“Bojan Jovanovski, i njohur  ndryshe si “Boki 13” mund të vdesë për 15 minuta. Veshka e tij e majtë nuk punon”, kështu u shpreh për mediat e Maqedonisë së Veriut tha avokati i Jovanovskit, Sasho Dukovski.


Jovanovski dhe avokati i tij kanë kërkuar që autoritetet gjyqësore ta zëvendësojnë paraburgimin e tij për shkak të shëndetit të  rënduar, por kjo kërkesë u refuzua.


Avokati vijon të këmbëngul se shëndeti i klientët të tij vijon të përkeqësohet dhe për këtë arsye ai kërkoi që të aplikohen masa më të lehta ndaj “Boki  13”. “Boki 13” ka është në paraburgim për disa muaj për rastin “Haraçi”.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: