Ishte në diskutim edhe para poshtërimit të pësuar nga Liverpool, tani aventura e Solskjaer në krye të Manchester United është në fund. Mbetet vetëm për të kuptuar se kur. Ka nga ata që shtyjnë për përjashtim të menjëhershëm dhe nga ata që do të donin të prisnin ndalimin e radhës në nëntor.

Sir Alex Ferguson, flamuri dhe pika e referencës së klubit, duket i gatshëm t’i lejojë norvegjezes disa ndeshje të tjera. Në çdo rast, emri që mbetet në pole position është gjithmonë ai i Antonio Contes.

Solskjaer nuk është shfajësuar ende, si dhe për mbështetjen e garantuar nga ish-mësuesi i tij, edhe sepse ai ka një kontratë veçanërisht që skadon në vitin 2024.

Shuma që do t’i paguhet trajnerit aktual, së bashku me atë të destinuar për të riun, do të ishte një shpenzim, i tepërt edhe për një klub në një gjendje ekonomike të lulëzuar si ajo e Djajve të Kuq.

Megjithatë, nuk ka dyshim se kush është emri i zgjedhur për të ardhmen, pak a shumë të menjëhershëm. Conte është i lirë, ka përvojë në Premier League, ka bërë mirë në çdo klub, ka një marrëdhënie të privilegjuar me një element të rëndësishëm të grupit si Pogba, tashmë i trajnuar te Juventus dhe mbi të gjitha ka dhënë tashmë gatishmërinë e tij për të marrë një ekip në garë..

Në rast se vendoset shkarkimi i menjëhershëm i Solskjaer dhe duhet pritur për të gjetur një marrëveshje me trajnerin e ri dhe me Conten nuk bine dakord, gati është edhe Ryan Giggs. Përmendet gjithashtu edhe Zidane, pastaj me radhë Ten Hag dhe Brendan Rodgers.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb