TIRANË

Është mbajtur sot seanca e radhës e vetingut në polici, ndërsa në sitë ka kaluar Edmond Papa. Ai u shkarkua nga detyra.

Papa ishte me detyrë Shef Sektori i Sigurisë së Personelit, Drejtoria e Analizës dhe Kartotekës, SHÇBA.

Edmond Papa është i dyti zyrtar që shkarkohet në radhët e policisë.

Deri tani, 21 drejtues të lartë janë konfirmuar në detyrë.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb