Të duash të jesh e dobët me çdo kusht nuk është më në modë. Lamtumirë trupat me kocka, mirëseerdhët format Junoesque dhe të parezistueshme dhe nëse kështu thotë edhe Victoria Beckham, e cila di për trendet, të jeni të sigurt se kështu është. Victoria, e cila ka qenë gjithmonë shumë e vëmendshme ndaj linjës trupore dhe në të kaluarën është akuzuar se dëshironte modele tepër të holla për të promovuar markën e saj të veshjeve, miraton standardet e reja të bukurisë, bazuar më shumë në ndjenjën e mirë sesa në paraqitjen e formave.

“Të dëshiroj të jem e dobët është një qëndrim i modës së vjetër”, tha Victoria në revistën Grazia. Femrat sot, shpjegon ajo, “duan të duken të shëndetshme dhe të mbushura. Ata duan të kenë gjoks dhe të pasme. Unë shoh shumë prej tyre duke ecur përgjatë plazhit në Miami, me pak rroba dhe duken fantastike.” Një kthesë e bukur për ish-Posh Spice, e cila ka promovuar gjithmonë një model bukurie diametralisht të kundërt.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

“Si qëndrimi ashtu edhe stili i tyre janë vërtet çliruese”, vazhdon Beckham, duke konfirmuar se sharmi ka të bëjë më shumë me qëndrimin sesa peshën. Një model pozitiv edhe për vajzën e saj Harper Seven, e cila, në moshën e para adoleshencës, mund ta gjejë veten duke ndjekur modelet e grave që “festojnë format e tyre të bëshme dhe janë të lumtura me pamjen”.

“Nuk ka të bëjë me të qenit një madhësi të caktuar. Ka të bëjë me njohjen se kush je dhe të ndihesh mirë me veten. Personalisht, duke u rritur unë kam arritur ekuilibrin midis dëshirës për t’u argëtuar dhe të qenit i disiplinuar, si në stërvitje ashtu edhe në ushqim të shëndetshëm”, tha Victoria.
Një pikë kthese e bukur për të, e cila, sipas bashkëshortit të saj, David Beckham, ka 25 vjet që ha vetëm peshk të pjekur në skarë dhe perime të ziera në avull.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb