Arturo Vidal u drejtohet me një apel të gjithë juventinëve, se festimet për titullin mund të presin dhe vëmendja duhet të shkojë te Reali i Madridit. Goli i kilianit në fitoren me Sampdorian ishte i mjaftueshëm që bardhezinjtë të siguronin titullin e katërt radhazi kampion, megjithatë Vidal nuk e ka mendjen te festa.

“E di që Reali i Madridit është skuadra më e mirë në botë, por ne duam të jemi në finale. Do të ishte një ëndërr e bërë realitet nëse arrijmë triumfin në Champions. Festa mund të presë, ka kohë deri në fund të sezonit”.

(el.sp/Gazeta shqiptare/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: