“Kendi i gatimit” nga Shefe e kuzhines ENEIDA ÇAKERRI
Përbërësit

Për qoftet:
4 kunguj
1 copë djath
2 vezë
Majdanoz
4 lugë galetë
4 lugë miell
Kripë

Për xaxiqin:
1/2 kastravec
200 gr kos grek
Majdanoz
Hudhër
Kripë
Vaj ulliri

Përgatitja
Grijmë kungujt në rende dhe shtojmë vezët, majdanozin, kripën, djathin, miellin, galetën.
Skuqim qoftet me kunguj në temperaturë mesatare duke e hedhur brumin në tigan me anë të një luge.

Për xaxiqin, grijmë kastravecin në rende dhe e lemë të kullojë pak uji. Shtojmë gjithë përbërësit e tjerë dhe e servirim bashkë me qoftet.
(News24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: