Xherdan Shaqiri po bën mjaft mirë me skuadrën e Chicago Fire në MLS. Së fundmi, lojtari shqiptar ka dhuruar 2 assiste në fitoren 2-3 të skuadrës së tij në fushën e Charlotte.

Shaqiri dha pasin e fundit në golin për përmbysjen 1-2, sakaq bëri edhe rolin e kamarierit te goli i 3-të i Przybylko K.30 vjeçari ka luajtur deri më tani 20 ndeshje me fanellën e Chicago Fire, ku ka shënuar 4 gola dhe asistuar 11 herë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: