Tottenham mundi 6-2 Leicester, në ndeshjen e Premier League. Pjesa e parë përfundoi 2-2, për vendasit realizonin Kane dhe Dier, ndërsa për mysafirët shënuan Tielemans dhe Maddison.

Në pjesën e dytë, ekipi i Contes gjeti rrjetën edhe me Bentancur. 3 gola për Son, i cili tregon edhe një herë klasin e tij.Spurs renditen në vendin e dytë të kampionatit me 17 pikë, po aq sa ka edhe Manchester City kryesues. “Dhelprat” janë të fundit.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: