TIRANE

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku i cili ndodhet i izoluar në shtëpi së bashku me familjen si rrjedhojë e masave të ndërmarra për shkak të përhapjes së koronavirusit ia ka marrë këngës për t’i rikthyer qytetarëve sadopak humorin gjatë këtyre ditëve të vështira që po kalojnë.

Përmes këngës, aktori i humorit tregon si po e kalon kohën gjatë izolimit, teksa ironizon dhe rritjen e çmimeve pas përhapjes së koronavirusit.

Teksti:

Kam nje jave ne karantine, edhe nuk po dal nga shpia.

Ska makina, s’ka as njerez, ka dhon urdher policia.

Bona dasem bona fmin ca mka gjet i mjeri un, po tashi qe jena nshpi po na vje mu njof me grune.

Krejt pallati po na duket si me qene ne burgosje.

3 familje qe ka kati, koridorin per ajrosje.

Nuk perdorim ashensorin, vetem shkallet pa ndales

Po kuksioni n’kat te dyt ka vu traun me pages!

Skena dal e jena mbyll vetem shpi ne po rrime.

Nusja sa ka vu make up-in, shkojm per darke ne kuzhine.

Dola bleva portakalla, me i shtrydh se kena fmi.

Ka shku kilja portokallit sa omleta ne Dhermi.

Plaku sillet neper shpi, mduket se i ka ik zari.

Ka 2 jave pa u rrujt, u ka bo si Getoari.

Aj aj aj aj aj shqiptari jon,

Nuk ka virus qe na ndalon.

View this post on Instagram

Ne keto dit karantinimi, sa me ju heq pakez stresin?. Ndigjim te kendshem. ???. Kam nje jave ne karantine, edhe nuk po dal nga shpia. Ska makina, s’ka as njerez, ka dhon urdher policia. Bona dasem bona fmin ca mka gjet i mjeri un, po tashi qe jena nshpi po na vje mu njof me grune. Krejt pallati po na duket si me qene ne burgosje. 3 familje qe ka kati, koridorin per ajrosje. Nuk perdorim ashensorin, vetem shkallet pa ndales Po kuksioni n’kat te dyt ka vu traun me pages! Skena dal e jena mbyll vetem shpi ne po rrime. Nusja sa ka vu make up-in, shkojm per darke ne kuzhine. Dola bleva portakalla, me i shtrydh se kena fmi. Ka shku kilja portokallit sa omleta ne Dhermi. Plaku sillet neper shpi, mduket se i ka ik zari. Ka 2 jave pa u rrujt, u ka bo si Getoari. Aj aj aj aj aj shqiptari jon, Nuk ka virus qe na ndalon.

A post shared by Bes Kallaku (@bes_kallaku) on


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: