Roma është fituesja e parë në historinë e Conference League. Italianët u mjaftuan me një gol të Zaniolos në pjesën e parë.

Trofeu në Air Albania u dorëzua nga Lorik Cana, i cili ishte ambasadori i këtij kompeticioni këtë vit futbollistik. Më pas, radhën për ta ngritur në qiell trofeun e merituar ishte kapiteni Lorenco Pellegrini. Nata do jetë e gjatë për Romën sonte, që do festojë gjatë rikthimin te suksesi.

 

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb