Sonte u luajtën ndeshjet e fundit të elitës së kampionatit spanjoll. Barcelona kampione e ka mbyllur sezonin me humbje. Katalanasit u mundën 2-1 nga Celta Vigo, në ndeshjen e luajtur në Estadio de Balaídos (Vigo).

Golat për skuadrën e Carvahal u shënuan nga Veiga, ndërsa ekipi i Xavit realizoi me Fatin. Barcelona, pas 38 ndeshjesh ka 88 pikë, ndërsa Celta (E 13-ta) ka 43 pikë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: