Vllaznia e femrave shkruajti sot historinë, pasi për herë të parë do të shikojmë një skuadër shqiptare ne  grupet e Champions League.

Vajzat shkodrane  mundën Vorskla Poltava me shifrat 2-1 në Loro Boriçi, ndërsa ndeshja e parë ishte mbyllur 1-1.

Si shkoi Vllaznia deri te suksesi? Siç shihet në Video, futbollistja Megi Doçi motivoi në maksimum shoqet e skuadrës duke i mbledhur para fillimit të “betejës”, teksa zgjedh t’u thotë disa fjalë atyre.

Në fund, si duket, jepet efekti i duhur. Ekipi shqiptar i femrave feston në përfundim të takimit dhe me të drejtë. Nuk mund të mungonte një duartrokitje për të gjithë tifozët, që kishin mbështetur grupin gjatë gjithë kësaj periudhe.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: