AUSTRALI

Prej shtatorit Australia është përfshirë nga zjarret ku rreth 24 persona kanë humbur jetën por një fermer pasi pa se në fermën e tij po binte shi nuk e ka përmbajtur gëzimin.

Në videon e publikuar nga mediat e huaja, duket se si fermeri del për të shijuar shiun e rrëmbyeshëm pas disa muajsh thatësirë në fermën e tij në Ëellsin e Ri të Jugut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb