Pas pak minutash pritet nisja e protestës së thirrur nga opozita dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit para Bashkisë së Tiranës.

Policia ka marrë masa për mbarëvajtjen e protestës, duke pasur parasysh që radhën e kaluar, pati tensione, ndërkohë që efektivët nuk lejuan që anëtarët e këshillit bashkiak nga opozita të hynin në bashki.

Gazetari Osman Stafa raporton se forcat policore të angazhuara për këtë protestë janë më të shumta në numër, krahasuar me protestat e para. Ata kanë vendosur kordon para Bashkisë.

Vihet re se në terren është vendosur edhe autobot, që mund të përdoret për qetësimin e situatës nëse ka tensione.

Pjesë e protestës janë bërë edhe Flamur Noka, Belind Këlliçi dhe Luçiano Boçi.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: