Këtë pasdite u luajtën dy ndeshje të Serie A. Fiorentina nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Frosinones, në takimin e javës së gjashtë të mbajtur në Stadio Benito Stirpe (Frosinone).

Skuadra vjollcë ndëshkoi vendasit me Gonzalez në minutën e 19-të, ndërsa goli i barazimit mban firmën e Soule në minutën e 70-të. Për Frosinonen luan edhe sulmuesi shqiptar Marvin Çuni, i cili u preferua vetëm 9 minuta nga trajneri Eusebio Di Francesco.

Në takimin tjetër, takimi mes Monzës dhe Bolognas në Brianteo (Monza) u mbyll me rrjeta të paprekura. Djemve të Palladinos iu anulua një gol i Dany Motas në minutat e para, për shkak se u cilësua si pozicion i parregullt.

 

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: