Barcelona i afrohet edhe më shumë titullit në La Liga, pasi tashmë diference me Real Madridin ndjekës është 15 pikë. Katalanasit morën një fitore pas shumë vuajtje ndaj Elches, me shifrat 0-4 në Estadio Manuel Martínez Valero.

Ekipi i Xavit u tregua spektakolar, pati gol nga Fati dhe Torres. Nuk mund të mos linte shenjë në këtë sfidë sulmuesi Robert Lewandowski, i cili “tundi rrjetën” dy herë.

Sfida e radhës për Barcelonën është në shtëpi ndaj Gironës. Elche e vendit të fundit luan në Estadio El Sadar (Pamplona) ndaj Osasunas.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb