Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar sërish një mesazh që dha dje në media, ku shigjeton ish-kryeministrin Sali Berisha.

Sipas Bashës, interesi i një njeriu nuk mund të mbizotërojë mbi interesat e demokratëve dhe shqiptarëve që kërkojnë ndryshim. Po ashtu lideri demokrat tha se Partia Demokratike është e vetmja shpresë për një të ardhme më të mirë.

“Që interesi as i Sali Berishës, as i Lulzim Bashës, nëse do të ishte i godituri me një vendim non grata të Departamentit të Shtetit, nuk mund dhe nuk do të prevalojë mbi interesat e demokratëve. Interesi i një njeriu, kushdo qoftë ky, cilado qofshin kontributet e tij, nuk mund të prevalojë mbi interesat e demokratëve dhe dua ta them, interesat e Partisë Demokratike, që është alternativa e vetme ndaj këtij pushteti të korruptuar.”, thuhet në videon e publikuar nga Basha.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb