TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një faqen e tij të ‘Facebbok’ një video që thuhet se është filmuar në Zhupan të Fierit, ku një ullishte është përfshirë nga flakët. Sipas Berishës, pavarësisht zjarrit, shteti bën sehir.

Ndërkohë një qytetar dixhital që i ka dërguar dhe videon, i shkruan Berishës se zjarrëfikëset nuk kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

“Zjarr ne ullishtet e Zhupanit, narkoshteti bene sehir!
Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb
Z Sali Berisha. Digjen ullinjet zjarrfiksia ben sehir. Zonen e Zhupanit dhe e Levanit”, thuhet në mesazhin e Berishës.
(ed.me/BalkanWEb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb