KORÇË

Vijojne rreshjet intensive te debores ne gjithe qarkun e Korces,momentalisht trashesia e saj fillon nga 2-20 cm.

Nga Kontraktoret e Mirembajtjes po monitorohet situata ne akset rrugore. Ne pune jane mjetet bore pastruese duke punuar per M.Dimerore pastrim dhe kriposje.

Deri ne keto momente nuk ka probleme ne qarkullimin e mjeteve ne rruge,ndersa puna do vazhdoje deri ne normalizimin e situates.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Segmenti i Dardhes,Voskopojes,aksi nacional Korce-Erseke(tek qafa e qarrit)jane disa nga zonat me problematike ne juglindje por puna intensive e firmave kontraktore ka bere qe edhe keto zona te jene te kalueshme dhe pa probleme, puna e tyre do vijoje edhe gjate nates.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb