Liverpuli i Jurgen Klopit fluturon me pikë të plota në Premier Ligë dhe nuk njeh asnjë pengesë në këto 7 javë të para, duke grumbulluar pikë të plota, 21, të cilat padyshim e rrisin dozën e presionit te kampionët në fuqi të Mançester Sitit. Megjithatë, transferta e fundit në fushën e Shefild Junajtidit, ka rezultuar më e vështirë sesa parashikimet për kampionët në fuqi të Europës.

çdo gjë është zgjdhur vetëm në minutën e 70-të, kur Vijnaldum përfiton mjaft mirë nga gafa e portierit vendës, që reagoi keq ndaj gjuajtjes së tij me sferën që i rrëshket nga duart, çka i dha mundësi holandezit të realizojë golin e vetëm të takimit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb