Chelsea nuk e ka ndërmend të rikthehet te rezultatet pozitive. Blutë e Londrës u mundën 0-1 nga Aston Villa, në ndeshjen e vlefshme për kampionatin. Takimi u vendos nga një kundërsulm i ekipit nga Villa Park, i shfrytëzuar në maksimum nga Watkins në minutën e 63-të. Në fund pati minuta edhe për Brojën, i cili u rikthye nga dëmtimi.

Liverpool has vështirësi ndaj West Ham, por ia del të shkojë të suksesi. Ekipi i Klop triumfoi 3-1, në takimin e luajtur në Anfield. The Reds shënuan 3 herë me autorë të ndryshëm si Salah, Nunez dhe Jota, ndërsa West Ham ndëshkoi me Bowen. Premier League luan pasdite takimin mes Sheffield United-Newcastle. JS

 

BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: