Los Angeles FC mori një fitore të vyer në shtëpinë e Real Salt Lake, duke triumfuar 1-4.

Një episod tejet interesant u vu re në minutën e 69-të. Futbollisti i ardhur në këtë merkato te Los Angeles, Georgio Chiellini ndal qëllimisht ndal qëllimisht topin me dorë dhe të gjithë presin një karton të kuq.

Si për habinë e të gjithëve, arbitri Rivas nuk mendon kështu dhe mjaftohet me një të verdhë. Të gjithë ccuditen, madje edhe vetë anëtarët e ekipit mik për këtë vendim të kryesorit.

Ndërkohë në këtë takim u takua me golin Gareth Bale. Sulmuesi nga Ëales realizoi për ekipin e Cherundolos në fund.