Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Legjenda e Rugovës”. Në këtë dokumentar politik trajtohet trashëgimia politike dhe filozofike e ish-Presidentit të Kosovës dhe shfrytëzimi i tij nga pasardhësit partiakë.

Në këtë dokumentar flitet edhe për një marrëveshje që kishte Presidenti Rugova me Presidentin e fundit komunist shqiptar, Ramiz Alinë.


Çfarë marrëveshje ishte ajo dhe kur u arrit?


(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: