Diego Armando Maradona nuk ka njohur limite me festën pas golit të Rojos që i dha kualifikimin Argjentinës.

Legjenda e futbollit ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me sjelljen e tij të çmendur. Ajo që bëri gjatë golit të fitores ishte qershia mbi tortë. Ai feston duke ngritur dy gishtat e Messi-t.

Nuk dihet nëse ka qenë mesazh për ndonjë apo për ekipin e Nigerisë, por festa e tij po bën bujë në rrjete sociale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb