Një stuhi e fortë breshëri ndodhi përfshiu këtë të diel Xanthin. Menjëherë pas orës 11:00 me orën lokale nisi një shi i rrëmbyer duke pasuar më tej me breshër.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Në Rrugën Provinciale të Xanthi, Petinou, breshri ishte aq i fortë sa rrugët të kujtonin një peizazh me dëborë. Shoferet ndaluan automjetet e tyre në anë të rrugës duke pritur breshrin sa një kokërr arrë të ndalej.

Shihni fotot dhe videot:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: