Policia vijon kontrollet në rrugë për të parandaluar shpejtësinë tej normave të lejuara, e cila është rrezik për aksidente rrugore.

Prej 12 orësh, uniformat blu janë vendosur në autostradën Fier-Vlorë, prej ku kanë zbuluar jo pak çmenduri nga shoferët.

Radarët kanë fiksuar shpejtësi marramendëse, që arrijnë deri në 201 km/h, ndërsa policia ka ndështuar shumë drejtues, me heqje patentash dhe gjoba.

Njoftimi i policisë:

Në autostradën Fier – Vlorë – Fier ???✍

Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore, gjatë gjithë ditës së sotme ka vijuar kontrollet me ? në autostradën Fier-Vlorë-Fier, për të parandaluar shpejtësinë tej normave të lejuara, e cila është rrezik potencial për aksidente rrugore.

Gjatë 12 orëve kontroll, në të dyja kahet e lëvizjes janë konstatuar shpejtësi tej normave të lejuara, që varonin nga 145 km/h deri në 201 km/h ?✈️!!!. ??????????, në kulmin e trafikut.

Nga Njësia Operacionale e Policisë Rrugore, prej mëngjesit të sotëm deri tani janë tërhequr 11 leje drejtimi për shpejtësi gati dyfish mbi normën e lejuar, janë vendosur 35 masa administrative për shpjetësi dhe manovra në rrugë, si dhe janë vendosur 4 masa maksimale me vlerë 30 mijë lekë të reja, pasi drejtuesit e mjeteve ishin shtetas të huaj.

Të ✈️fluturosh dhe jo të drejtosh mjetin në rrugë?️ më e pakta të çon te polici dhe radari ???✍? dhe në destinacion do shkoni pa patentë. Në rastin më të keq? aksidenti ju pret apo me keq akoma patenta shkon në? shtëpi pa ju. ?

Drejtues mjetesh, qarkulloni brenda limiteve të lejuara që destinacioni juaj të jetë i sigurt, mos fluturoni✈️ se shpejtësia vret? jetë.

#zbatorregullatudhëtoisigurt
#RespektoKufizimeteShpejtësisëmos??️
#MosPërdor?gjatë drejtimit të?

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb