Në mbrëmjen gala të organizuar nga FIFA, është dhënë dhe cmimi për golin më të bukur të sezonit e meritoi Daniel Zsori, hungarezi i Debrecenit, që fitoi çmimin me emrin kushtuar patriotit të tij dhe një prej yjeve më të mëdhenj të futbollit botëror, Ferenc Pushkash. Goli në fjalë është shënuar më 16 shkurt të vitit 2019 në një ndeshje kundër Ferencvaroshit në kampionatin hungarez. Shijojeni:

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb