Barcelona është kualifikuar për në gjysmëfinalen e Copa del Rey. Katalanasit mundën minimalisht 1-0 Real Sociedad.

Pas 40 minutash lojë, Mendez lë me një lojtar më pak ekipin e Alguacil, pas një ndërhyerje të ashpër. Ai që i dha triumfin të besuarve të Xavit ishte Dembele, me golin e tij në minutë ne 52-të. Barcelona është favoritja kryesore për të “rrëmbyer” trofeun.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: