Në Kavajë ka shpërthyer festa e fitores në kampin demokrat pas përfundimit të numërimit. Kandidati i PD për Kavajen, Isa Sakja u shpall kryetar bashkie pas fitores ndaj rivalit socialist, Dorian Murati.

Sakja fitoi me 28 vota diference me rezultatin që u bë publik në orën 3 të mengjesit. Gazetari Erjon Skendaj tha për GSH.al se në Kavajë ka nisur festa e demokratëve.

Shkrimin e gjeni në Gsh.al në linkun http://www.gsh.al/2017/06/28/video-demokratet-derdhen-ne-rruge-shikoni-festen-e-fitores-per-isa-sakjen-kryetar-bashkie/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: