TIRANË

Edhe ditën e sotme, deputetët që kanë marrë pjesë në seancë plenare, i janë nënshtruar masave të marra për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Ligjvënësit janë pritur në hyrje nga mjekët dhe i është matur temperatura, ndërsa janë pajisur edhe me maska mbrojtëse, në kuadër të masave ndaj Covid19.

Edhe gjatë seancën kryeparlamentari Ruci u ka kërkuar deputetëve të respektojnë masat ndaj koronavirus, pasi sic u shpreh disa prej tyre nuk po mbanin maskat gjatë seancës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb