Në Angli parashikohen dënime të rënda për tifozët që kalojnë rrethimin dhe hyjnë në fushën e lojës. Por kjo duket se nuk i pengon ata ta bëjnë një gjë të tillë. Episodi i fundit vjen nga ndeshja e Championship, mes Birmingham dhe Aston Villa. Gjatë pjesës së parë të kësaj sfide mes dy rivalëve të mëdhenj, një tifoz vendas hyri në fushë dhe goditi futbollistin Jack Grealish.E menjëhershme ishte ndërhyrja e lojtarëve të tjerë, por edhe e pjestarëve të sigurisë, të cilët shoqëruan jashtë agresorin. Grealish e mori me sportivitet këtë ngjarje të rëndë, ndërsa tifozi tashmë rrezikon shumë.
(balkanweb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: