Chelsea pësoi disfatë sot në Premier League. Blutë e Londrës u imponuan në Goodison Park, me Everton që triumfoi 1-0.

Pjesa e parë nuk dhuroi gola, pavarësisht rasteve nga të dyja palët. Sapo filloi e dyta, vendasit zhbllokuan shifrat me Richarlison, pas një assisti të Gray. Djemtë e Tuchel provuan të vendosnin ekuilibrat, por më kot, pasi fati i takimit ishte vendosur tashmë.

 

https://twitter.com/i/status/1520766799435862016

 

Everton është në vendin e 18-të me 32 pikë dhe rrezikon seriozisht rënien një Kategori më poshtë. Chelsea është e 3-ta me 66 pikë.

 

(BalkanËeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb