Humbja kundër Vllaznisë trondit dhe më shumë sezonin e Partizanit, një humbje e cila praktikisht nxjerr të kuqtë nga gara për titull por vendos ndjeshëm në pikëpyetje dhe objektivin e vetëm të mbetur në valle, zonën euro. Pavarësisht këtij rrugëtimi negativ në javët e fundit, drejtori i përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama, konfirmon Adolfo Sormanin në krye të Partizanit, titulli nuk ishte një kusht për italianin:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb