Dalin pamjet e plota të aksidentit të frikshëm në kryeqytet, ku u përplasën 9 automjete dhe mbetën të plagosur 9 qytetarë. Gazetari Igli Çelmeta ka siguruar për BalkanWeb dhe News24 pamjet e momentit të përplasjes.

Nga video shihet momenti kur autobusi merr përpara makinat e tjera, ndërsa ishin në pritje të semaforit në stacion.

Më pas urbani e përplas nga pas “Porsche” duke e zhvendosur në trotuar, dhe më pas përplaset me makinat e tjera që ndodheshin në krah të tij.

Nga aksidenti u raportuan 9 të plagosur, mes tyre edhe shoferi i urbanit, ndërsa nga kontrolli nuk rezultoi të ishte nën efektin e alkoolit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: