Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në një pallat në Mamurras. Ballkoni i një apartamenti në katin e pestë të pallatit është shkëputur, duke rënë një kat më poshtë.

Gazetari Elidon Ndreka raporton për BalkanWeb se banoret e këtij pallati të shokuar kanë lënë banesat duke u larguar nga rreziku qe kanosej nga rënia e dy ballkoneve, ndërsa policia menjëherë ke vendosur perimetrin e sigurisë.

Priten ekspertet te vendosin nëse pallati është ose jo i banueshëm. Shkak e rënies se ballkoneve është amortizimi i godinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: