Lorenzo Insigne mbylli një kapitull disa vjeçar me Napolin. Sulmuesi italian ka mbërritur në Toronto për t’u prezantuar te skuadra kanadeze e MLS. Ai ka mbetur i befasur nga pritja e jashtëzakonshme e tifozëve, teksa ka mundur të thojë edhe disa fjalë.

“I magjepsur nga projekti, çfarë dashurie këtu” – dëgjohet të thotë ai. Videot e postuara në rrjetet sociale nga festa kanë qenë të shumta, përfshirë këtu ato të  faqes zyrtare, por edhe të ndonjë adrese të pakonfirmuar.Toronto nuk është ndalur me afrimin e këtij ylli. Klubi ka bërë zyrtar edhe afrimin e mbrojtësit Domenico Criscito, që vjen nga Genoa.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: