Bajerni i Mynihut ka zbuluar fanellat e reja për sezonin 2019-2020. Pas polemikave të tifozëve në sezonin e fundit për pantallonat blu, krejtësisht të kontetuara nga tifozëria dhe që detyruan klubin të bëjë pas duke bërë një komplet krejtësisht të kuq me vijat e bardha të sponsorit teknik Adidas, kësaj radhe do të jetë ndryshe. Bajerni ka zgjedhur një komplet krejtësisht të kuq dhe ka një dedikim për “Allianz Arenën” në fanellë. Tifozët kësaj radhe janë të lumtur.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb