Një tërmet me magnitudë 6.8 ka goditur sot jugun e Filipineve.

Lëkundjet janë lokalizuar rreth 5 km në jug-lindje të Magsaysay, në provincën e Davao del Sur, në një thellësi 28.2 km.


Në videon që shihni lëkundjet e tërmetit shkaktojnë dallgë impresionuese në pishinën e një hoteli të General Santos City.


(da.xha/BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb