Jemi 3 orë para fillimit të ndeshjes, teksa pranë stadiumit të Air Albania janë afruar tifozët e Feynoord dhe Romës. Për të pasur situatën në kontroll, është parë e arsyeshmë të nisë që tani futja e tifozëve në stadium. Të parët janë  ata holandezë.

 

Stadiumi “Arena Kombëtare” ka një kapacitet prej 22 mijë vendesh dhe shteti shqiptar ka marrë masat për mbarëvajtjen e ndeshjes. Conference League luan sonte finalen e parë që prej krijimit të saj si kompeticion.

 

 

 

 

Në krahun tjetër, ishin romakët të cilët po i drejtohen impiantit gjigand në rrjesht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb