Portëza në Fier është përfshirë nga flakët ditën e sotme.

Mësohet se disa gomave të automjeteve u është vënë zjarri mes tokave bujqësore në Portëz.

Ende nuk dihet se kush mund ta ketë shkaktuar depozitimin e tyre dhe ndezjen e zjarrit në mjedis të hapur. Ndërkaq zjarrëfikësja është është nisur drejt vendit të ngjarjes për të vënë në kontroll flakët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb