Sa më shumë afron ora drejt finales së Conference League që do mbahet në Tiranë, aq më shumë ka tension. Policia e shtetit shqiptar, në mënyrë që të shmangë përplasjet mes tifozëve të Romës dhe Feynoord, ka krijuar një kordonë sigurie. Bëhet fjalë për zonën e Bllokut, vend  tejet i preferuar nga lojtari i 12-të.

Kujtojmë  se incidentet në ditën e sotme kanë qenë të shumta dhe kanë filluar që prej mbërritjes së tifozërive në vendin tonë. Finalja Roma-Feyenoord do luhet në Air Albania (E mërkurë, 21.00).

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb