Një episod aspak i këndshëm është vënë re sot në Etihad Stadium. Manchester City fitoi titullin kampion pasi mundi Aston Villan 3-2, teksa tifozët vendas nuk u menduan dy herë dhe zbritën në fushë për t’u bërë një me ekipin dhe për të festuar.

Siç raportojnë mediet angleze, porteri i ekipit nga Villa Park, Ron Olsen është sulmuar.

https://twitter.com/i/status/1528446811735826433

Nuk ka munguar edhe një kërkim falje nga ana e klubit nga Manchester Cityt që shpjegon se do të nisen hetimet përkatëse për identifikimin e personit që bëri diçka të tillë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb