Hunter Hobbs mund te konsiderohet një hero. Ai ndërmori një mision goxha fisnik, pasi vendosi ti gjente fundin një databaze Exel-i.

Rregullorja ishte e thjeshtë: Mban të shtypur butonin e shigjetës me kokë poshtë. Pa ndërprerje, pa marifete, thjeshtë duke mbajtur të shtypur butonin.

Hobbs qëndroi përpara kompjuterit për orë të gjata, e madje iu desh të hante e të pinte përpara tavolinës. Pas 9 orësh e gjysëm pune të palodhshme, ai zbuloi se një databasë ekseli kishte 1,048,576 rreshta. Gishtat tonë po na dhembin vetëm kur e mendojmë.

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: