Videoja prekëse e një gruaje të moshuar që gjunjëzohet dhe shtrin dorën te nipi i saj, një ushtar ukrainas i cili hyri në Kherson pasi ushtria ruse u tërhoq, u publikua nga nënpresidenti i Këshillit Rajonal Yury Sobolevskyi.

Lumturia e gjyshes duket në fjalët mes lotësh, ushtari i ri vrapon drejt saj, e hedh pushkën, gjunjëzohet gjithashtu dhe e mban në gjoks.

Pamjet e publikuara nga mediat ukrainase po bëjnë xhiron e botës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb